shayan ahmadi یکشنبه 10 آبان 1394 08:35 ب.ظ نظرات ()

آموزش آپدیت کارت گرافیک

آموزش آپدیت کارت گرافیک

 

 

نتیجه تصویری برای کارت گرافیک ATI  عکس

 

 

در این آموزش قصد داریم نحوه آپدیت کارت گرافیک را در نسخه های مختلف ویندوز بررسی کنیم.


درایور های گرافیک نرم افزار هایی هستن که وظیفه کنترل کردن سخت افزار کارت گرافیک را بر عهده دارند. برای عملکرد هرچه بهتر گرافیک در بازی ها و برنامه هایی که مستقیما با تصاویر ویدیویی سر و کار دارند بهتر است که همیشه از آخرین نسخه موجود نرم افزار کارت گرافیک استفاده کنیم.


برای بروز رسانی نرم افزار کارت گرافیک سیستم ابتدا باید نام شرکت سازنده و مدل کارت گرافیک خود را بدانید.


برای بدست آوردن مشخصات کارت گرافیک ابتدا دکمه استارت ویندوز را بزنید (در ویندوز 8 و 8.1 وارد محیط مترو شوید) سپس عبارت Dxdiag را تایپ کرده و دکمه اینتر را بزنید.
همانند تصویر زیر صفحه ای برای شما باز میگردد که شامل اطلاعات سیستم شما است، برای پیدا کردن اطلاعات کارت گرافیک وارد تب دوم (Display) شوید. مشخصات دقیق کارت گرافیک خود را مشاهده میکنید.

 

آموزش آپدیت کارت های گرافیک

 


اگر برنامه Dxdiag به هر دلیلی بر روی ویندوز شما عمل نکرد، میتوانید به قسمت کنترل پنل ویندوز رفته و به قسمت Device Manager وارد شوید و از قسمت Display Adapters با باز کردن منوی آن مدل کارت گرافیک دستگاه را مشاهده کنید.

 

آموزش آپدیت کارت های گرافیک

 


اگر در قسمت نام کارت گرافیک کامپیوتر یا لپ تاپ شما هم نام کارت گرافیک (به عنوان مثال NVIDIA) بود و هم نام Intel این بدان معنا است که سیستم شما از تکنولوژی اپتیموس NVIDIA برای انتخاب هوشمندانه بین کارت گرافیک های Intel و NVIDIA بهره میبرد. انتخاب کارت Intel برای بیشتر کردن عمر باطری لپ تاپ و انتخاب کارت NVIDIA برای عملکرد بهتر در بازی ها و برنامه ها است.


برای دانلود درایور های جدید میتوانید روی مدل کارت گرافیک خود در Device Manager کلیک راست کنید و گزینه Update Driver Software را بزنید. و یا از طریق نرم افزار هایی که به همراه کارت گرافیک نصب میشوند و به صورت اتوماتیک ورژن درایور را چک میکنند اقدام کنید. همچنین میتوانید مستقیما از سایت سازنده دانلود و نصب نمایید.


دانلود درایورهای گرافیک NVIDIA


دانلود درایورهای گرافیک AMD (کارت گرافیک ATI مربوط به این شرکت میباشد)


دانلود درایورهای گرافیک Intel